Світові зірки вийдуть на сцену Національної опери України

Ідея проекту, ініціатором якого є головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко, полягає в тому, щоб показати найвидатніших вітчизняних виконавців, які співають на кращих сценах світу, не в традиційних гала-концертах, а в межах повноцінних оперних вистав: стихії, що якнайповніше розкриває талант вокалістів.

У грудні 2015 року, в рамках започаткованого цього сезону масштабного проекту “Українські оперні зірки у світі”, на поціновувачів оперного мистецтва очікує зустріч із запрошеними солістами – зірками світової сцени.

11 грудня – опера “Борис Годунов” (Мусоргський)

Партію Бориса виконує співак зі світовим ім‘ям, заслужений артист України та лауреат міжнародних конкурсів Олександр Цимбалюк. Його унікальний бас вже підкорив серця київських шанувальників у партії Тимура в опері “Турандот” Пуччіні, що пройшла з аншлагом на сцені Національної опери України 22 листопада 2015 року.

“Мені нецікаво представляти в цьому образі “божевільного” заляканого царя. Все-таки це особистість зі своїм внутрішнім світом. Інтриги, сутички, війни, голод… Загалом — від конюха до трону. Така людина апріорі не може бути слабкою. Це кремінь! Роль Бориса треба готувати все життя. Вона зріє не за рік, і навіть не за десять. Із роками цей образ набирає нової якості, – розповів Олександр Цимбалюк про роль Бориса Годунова в одному із своїх інтерв’ю. – Борис Годунов царював понад 20 років, і тільки в останні кілька років правління з ним стало щось відбуватися. Я думав: як людина може так довго перебувати при владі? Та елементарно — якщо вона сильна, хитра, розумна, то в неї все має вийти. Але як він може так різко ослабнути за кілька років? Просто його до цього підвели. А як? Напевно, труїли — через їжу, через лазню. Тоді це була “класика”. Думаю, що всі ці його галюцинації, страхи викликані насамперед отруєнням… Це одна з моїх версій…”

16 грудня – опера “Євгеній Онєгін” (Чайковський)

Партію Тетяни виконає неперевершена Ольга Микитенко (заслужена артистка України та лауреат престижної світової оперної нагороди Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас).

В партії Євгенія Онєгіна – молодий соліст Андрій Бондаренко: українець із приголомшливою для своїх 28 років світовою кар‘єрою. Не дивлячись на свій юний вік, Андрій Бондаренко вже встиг заявити про себе на Зальцбурзькому фестивалі, у Карнегі-Холл та Вігмор-Холл (Лондон), на Глайндборзькому фестивалі (Великобританія) тощо. Також він гастролював у “Театрі Колумба” (Teatro Colon) – оперному театрі в Буенос-Айресі (Аргентина), у Кельнській опері та у Сіднейському оперному театрі.

Репертуар співака із оксамитовим баритоном багатий на різноманітні партії – але найбільшу увагу варто звернути саме на партію Євгенія Онєгіна в однойменній опері П.І.Чайковського. Андрій вже виконував цю роль і у Москві, і у Санкт-Петербурзі, а також дебютував із нею у більш авангардній постановці в м. Кельн (Німеччина). Проте театральні критики одностайні у своїй думці: Бондаренку ідеально пасує роль Онєгіна. Він як ніхто інший представляє цього героя з різних боків: будь то нудьгуючий денді чи палкий коханець, його спів беззаперечно зачаровує та підкорює жіночі серця. Критики вважають Андрія Бондаренка одним з кращих виконавців партії Євгенія Онєгіна. Сам же співак так висловлюється про цю роль: “Мені здається, що у кожному з нас є Євгеній Онєгін. Адже із кожним з нас траплявся такий момент життя, коли ми казали собі: “Набридло це життя, таке нудне та одноманітне”. І ця історія показує людям, що не слід боятися змін у своїй душі та серці. Взагалі, коли починаються репетиції, часто виникає питання: чому він називається саме “Євгеній Онєгін”, а не “Тетяна Ларіна”? Але я вважаю, що опера все ж таки про нього, саме про його нещастя, а не Тетяни. Не тільки тому, що я співаю цю роль. Мені здається, це все ж таки його історія і його трагедія. Трагедія – у небажанні відшукати своє щастя і небажанні змінитися самому…”

20 грудня – опера “Іоланта” (Чайковський)

На глядачів чекає ще один зірковий дует: Ольга Микитенко (партія Іоланти) та Євген Орлов (партія Рене).

Орлов вже встиг підкорити серця столичних шанувальників опери своїм неперевершено величавим та благородним басом у партії Філіпа ІІ (“Дон Карлос” Верді).

“Іоланта” – остання опера Петра Чайковського, написана за рік до смерті, у 1891 році, та по праву вважається найсвітлішою оперою композитора. Київські глядачі вперше познайомилися з оперою “Іоланта” у театральних сезонах 1903 – 1904, 1913 – 1914, а на сцені Академічного театру опери та балету УРСР ім. Т. Г. Шевченка прем’єра “Іоланти” відбулася 7 грудня 1961 року.

Постановка опери “Іоланта” 2011 року на сцені Національної опери України, яку здійснили диригент, народний артист України, народний артист Росії Володимир Кожухар, режисер Микола Третяк, народний художник України Марія Левитська – це красива і сповнена поетичної досконалості оповідь про любов, віру в Бога, велику силу духу, моральну чистоту, шляхетність, готовність до самопожертви, яких так не вистачає в сьогоднішньому житті.

Також Ольга Микитенко 23 грудня братиме участь в Гала-концерті “Чарівний світ оперети”.

Posted on 13 Серпня, 2013 in Новини

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to Top